Bingo

Bingo 

Pewnie każdy z was słyszał kiedyś o Bingo albo chociaż raz miał szansę aby zagrać w tą ciekawą i bardzo prostą grę. Jak już wspomnieliśmy, bingo to raczej prosta gra i nie trzeba eksperta aby wytłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi. Przeczytaj nasz artykuł aby dowiedz się jak grać w bingo, jakie są reguły oraz gdzie możesz znaleźć bingo online!

Bingo Online


400 zł bonus bez warunku obrotu i 20 darmowe spiny.

Co to jest Bingo?

Bingo to gra którą możecie znaleźć w kasynach online. Jest to gra oparta na szczęściu i rachunku podobieństwa. Z dnia na dzień popularność Bingo rośnie i na chwile obecną w Bingo grają miliony graczy na całym świecie. Kiedyś ta gra była wyłącznie dostępna w salonach gier, ale obecnie dzięki rozwojowi hazardu w sieci, można grać w Bingo również przez internet. Do wyboru macie grę w pojedynkę, w trybie dla jednego gracza, lub możecie współzawodniczyć z innymi grając w pokojach Bingo. Wybór należy do was i niezależnie od tego jaki tryb wybierzecie, mamy pewność że będziecie się świetnie bawić!

Fundamentalnym elementem jest karta do gry w Bingo. Gracze muszą zakupić jedną lub więcej kart i następnie są gotowi na rozpoczęcie gry w pokoju Bingo lub kasynie online. Osoba prowadząca zacznie ogłaszać liczby, a gracze zaznaczają je na swoich kartach. Po zakreśleniu prawidłowego wzoru gracz zdobywa wygraną. Istnieją dwa rodzaje Bingo, 90-kul i 75-kul, jednak przez lata powstało wiele nowychwersji dostępnych w sieci.

Historia Bingo

Historia Bingo sięga aż do początków XVI wieku. W tamtych czasach we Włoszech działała loteria o nazwie "Lo Giuoco Del Lotto D’Italia", która nadal jest aktywna aż do dziś. W latach 70. XVIII wieku gra trafiła do Francji, była znana jako "Le Lotto", i była popularna wśród francuskiej arystokracji. W latach 80. XIX wieku Bingo dotarło do Niemiec, jednak tutaj była to gra edukacyjna, która pomagała dzieciom w nauce pisania oraz innych przedmiotów takich jak historia i matematyka. W 1929 roku Bingo znalazło się w Stanach Zjednoczonych pod nazwą Beano. Pierwsze rozgrywki miały miejsce podczas karnawału w Atlancie. Po zaznaczeniu zwycięskiego wzoru gracz krzyczał "BEANO", aby przykuć uwagę prowadzącego i innych graczy. Właśnie stąd pochodzi współczesna nazwa gry, jest z nią nawet związana pewna zabawna historia. Nazwa bingo powstała, gdy podniecony gracz wykrzyczał Bingo! zamiast Beano!. Edwin S. Lowe uważany za twórcę kart do gry w Bingo, nie zrozumiał podekscytowanego gracza, który zamiast Beano krzyczał Bingo i tak właśnie powstała nazwa gry.

Bingo

Jak Grać w Bingo?

W wersji tradycyjnej gracze spotykają się w salonach gier aby zagrać w Bingo. W Bingo online gracze mają okazję aby wziąć udział w rozgrywce przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu. Te dwa modele różnią się od siebie, dlatego postanowiliśmy omówić procedure gry oddzielnie dla każdego z nich.

Bingo Tradycyjne:

Aby wziąć udział w grze, gracze na początku muszą wykupić bilety. Po zakupieniu biletów gracze wchodzą do sali i zajmują miejsca przy stołach, obok innych graczy. Tuż przed rozpoczęciem gry, prowadzący ogłasza wysokość dostępnych nagród. Następnie pada hasło "oczy w dół" (eyes down), które sygnalizuje początek gry. Prowadzący zaczyna wywoływać liczby, które są wyciągane z misy z kulami Bingo lub generowane przez generator liczb losowych. Gracze po usłyszeniu liczb zaznaczają je czerwonym markerem na swoich kartach.  Gracze, którym udało się zaznaczyć wygrywający wzór muszą krzyczeć "Bingo", aby przyciągnąć uwagę prowadzącego i innych graczy. Do gracza podchodzi ktoś z obsługi, aby przed wypłatą sprawdzić poprawność wygranej. Zależnie od zasad stosowanych w salonie gry, rozgrywka się kończy lub może trwać dalej.

Bingo Online:

Bingo online trochę różni się od tradycyjnej gry bingo. Rozrywka przez internet jest o dużo prostsza i szybsza oraz pozwala nam na grę w zaciszu swojego domu. Niektórzy nadal preferują tradycyjne Bingo, ponieważ oferuje ono graczom element społecznościowy, gdzie mamy kontakt z ludźmi i emocje są o wiele większe niż w grze przez internet. Procedura gry w Bingo online jest bardzo prosta, wystarczy tylko wybrać pokój Bingo, liczbę kart i jesteśmy gotowi do gry. Podczas gry można rozmawiać z innymi w czacie jeśli się ma na to ochotę.


1 000 zł bonus i 50 darmowe spiny.

Prowadzący ogłasza liczby według tej samej procedury, gracze zaznaczają liczby, a po zaznaczeniu zwycięskiego wzoru klikają przycisk, aby zgłosić wygraną. Oczywiście szczegółowe reguły i wzorce różnią się od tych stosowanych w tradycyjnym Bingo.

Gdzie grać w Bingo?

Bingo jest oferowane przez wiele internetowych kasyn. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy listę najlepszych kasyn w których możesz wypróbować Bingo już dziś! Poniżej znajdziesz listę najlepszych dostawców kasyn internetowych które oferują Bingo oraz sloty Bingo:


4 000 zł bonus i 100 darmowe spiny.

2 000 zł bonus i 120 darmowe spiny.

€ 2 000 bonus i 200 darmowe spiny.

Reguły Bingo

Zacznijmy więc od podstawowych zasad:

  • Gracze Bingo, którzy zaznaczyli wygrywający wzór, muszą krzyczeć BINGO, aby przyciągnąć uwagę prowadzącego i innych graczy.
  • Każda osoba przebywająca w sali Bingo musi brać udział w grze. Sale nie zezwalają na obecność widzów.
  • Gracze, którzy chcą powtarzać liczby ogłaszane przez prowadzącego, nie mogą robić tego na głos, ponieważ może to przeszkadzać innym graczom.
  • Gracze nie mogą zwracać się do prowadzącego, chyba że chcą poprosić go o głośniejsze lub wolniejsze ogłaszanie liczb.
  • Gracze nie mogą opuszczać sali przed końcem gry, jeżeli wyjdą w trakcie rozgrywki, nie mogą wrócić.
  • Gracze krzyczą Bingo po zaznaczeniu wygrywającego wzoru; istnieją różne wzory.

Wzory Bingo

Linia: Gdy gracz w Bingo zaznaczy wszystkie 5 liczb w dowolnej z poziomych linii karty.

Dwie linie: Gdy gracz w Bingo zaznaczy wszystkie liczby w dwóch poziomych liniach karty.

Full House: Ten wzór daje najwyższą wygraną. Oznacza on zakreślenie wszystkich liczb na karcie do gry w Bingo.

Wzory Bingo

Większość salonów rozpoczyna grę od linii, następnie gra toczy się o dwie linie i wreszcie o pełną kartę (full house). Niektóre salony gry prowadzą rozgrywkę tylko o pełną kartę. Na przykład w rozgrywce National Bingo Game w Wielkiej Brytanii nie ma wypłat za 1 lub 2 linie, tylko za pełną kartę.

Bingo za Darmo

Bingo online za darmo to świetna opcja dla wszystkich którzy jeszcze nie mieli szansy aby zagrać w Bingo i mają po prostu ochotę żeby sobie trochę potrenować. Nie każdy chce od razu inwestować pieniądze w gry hazardowe, a więc opcja spróbowania za darmo jest świetna jeśli chcesz zdecydować czy Bingo to coś dla Ciebie czy też nie. Z racji tego, że Bingo staje się coraz bardziej popularne, każdy gracz może być wymagający i wybredny jeśli chodzi o porównywanie ofert i przebieranie w nich. Jednego możemy być pewni, nasze poszukiwanie na pewno zakończą się sukcesem bo wyboru jest mnóstwo! Jedna z opcji to proste wpisanie w wyszukiwarkę  "bingo za darmo". Może właśnie takim sposobem trafiłeś na nasz artykuł, a my zrobimy wszystko co w naszej mocy aby pomóc Ci znaleźć najlepszą ofertę bingo za darmo dla Ciebie! Jeśli jesteś osobą która chciałaby wypróbować bingo online za darmo i jednocześnie mieć możliwość zgarnięcia wygranej - świetną opcją będzie bonus za rejestracje oferowany przez wiele najlepszych dostawców kasyn online w sieci. Taki bonus otrzymasz zaraz po rejestracji na portalach oferujących bingo. Możliwość bingo za darmo w takiej postaci masz na portalu Unibet– wystarczy, że zarejestrujesz się i wpłacisz depozyt. Wtedy zaznaczasz w opcjach profilu, że chcesz bonus 100% na bingo i grasz! Poza bonusem za rejestrację, warto jeszcze wspomnieć również o bonusie powitalnym, może się wam wydawać że nie ma on wiele wspólnego z Bingo lecz wcale tak nie jest. Według nas jest to darmowe bingo, bo przecież część Twojej dobrej zabawy funduje portal! Ten bonus to prawdziwy skarb na stronach oferujących bingo – znajdziesz go właściwie wszędzie. Pomyśl tylko o tym, dla przykładu wpłacisz 100 zł – na Twoim koncie pojawi się dodatkowe 100 lub nawet 200 zł! To dobry zastrzyk gotówki i sposób bingo online za darmo – każdy z nas lubi dostawać takie prezenty. 

Natomiast jeśli okaże się że Bingo nie jest dla Ciebie, gorąco polecamy inne gry typu keno, kości, automaty lub różnorodne gry karciane. Jesteśmy pewni że znajdziesz coś dla siebie! Życzymy miłej zabawy oraz wysokich wygranych!


Bingo w Unibet

2 000 zł bonus i 200 darmowe spiny.

 


exclusivesecurity.pl